Anadolu16.com

Ateşle oyun

30.11.2020
A+
A-

İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade’nin öldürülmesi ile bütün dünyanın gözü İran-İsrail gerginliğine çevrildi. Geçen yıl Netanyahu, “Bu ismi unutmayın” demişti.

Dünya kamuoyu dikkatle ve merakla bu konuyu izliyor.

İngiltere Genel Kurmay Başkanı Nick Carter, “Covid-19 salgınının neden olduğu ekonomik kriz ve dünyadaki mevcut belirsizlik ve kargaşa ortamının 3. Dünya Savaşı’nın çıkma riskini artırdığını söyledi.”

Bu açıklamadan sonra hareketli bir dönem yaşanmaya başladı.

Bir diğer dikkat çeken açıklama da Çek istihbaratından gelmiş, 3. Dünya Savaşı çıkabilir uyarısında bulunmuştu.

İsrail, ABD desteği ile İran’a saldırmaya hazırlanıyor. Siyonist Arz-ı Mev’ud planı hızlandırılıyor. Yakında büyük bir çatışma çıkabilir. Dünya basınında, ‘Trump görevi devretmeden bu savaşı çıkarmak istiyor’ yorumları yapılmaya ve yazılmaya başla. Daha önce Obama bu saldırıya onay vermemişti. Bu defa durum farklı görünüyor. İsrail, İran’daki nükleer tesislere saldırı yapabilecek bir duruma doğru gidiyor.

Beş nükleer tesisinde aynı anda bir hava saldırısı olabilir. İsrail ordusuna hazırlık emri verilmiş. Evangelistler Trump ile birlikte İsrail’e bu saldırıyı yaptıracak gibi görünüyor, süreç hızlandı. Daha önce de Trump’ın onayı ile Kasım Süleymani bir operasyonla öldürülmüştü. Sonrasında İran’ın saldırısı olmuş ve bir yolcu uçağı vurulmuştu.

Buna hazırlıklı olmak gerekir. Bunun Türkiye’ye etkileri ne olur? Radyoaktif serpinti Türkiye’yi etkiler mi? Ekonomik olarak etkileri ne olur. Hazırlık yapmalıyız.

Daha önce, Çernobil kazası, Karadeniz bölgesini büyük ölçüde etkilemiş kanser vakalarının ortaya çıkmasına sebep olmuştu. Bu nedenle her ihtimale hazırlıklı olmalıyız.

İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade’nin öldürülmesi ise bardağı taşıran son damla olabilir. Daha önce Natanz Nükleer Santrali’nde sabotaj olmuş, siber saldırı olarak yapılan patlamadan İsrail sorumlu tutulmuştu.

ABD bir hava saldırısı ile İran Özel Kuvvetler Komutanı Kasım Süleymani öldürülmüştü. Bütün bunları birleştirdiğimizde ortaya büyük bir savaş ihtimali çıkıyor. Her şey hazırlanmış, büyün plan yapılmış, senaryo yazılmış, armagedon için son evangelist ve siyonist  hamlesi bekleniyor. Birinci Dünya Savaşı öncesindeki gibi bir kıvılcıma bakıyor.

Diğer taraftan da Suriye’deki İran üsleri ve İranlı milisler, İsrail tarafından vurulmaya devam ediyor. Ayrıca İsrail, siber saldırı ile de İran’ı baskı altına almaya çalışıyor. Bu nedenle her an büyük ve sıcak bir çatışmaya dönüşebilir. Lübnan-İsrail çatışmasından öte, bu defa geniş çaplı bir saldırı ve savaş olabilir.

Bütün bu gelişmeleri dikkate alarak her ihtimale hazırlıklı olmalıyız. Bu saatten sonra geriye dönüş olmaz. Büyük bir Dünya savaşının içinde kendimizi ansızın bulabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.