Anadolu16.com

Muhalefetin Sedat Peker kompleksi devam ediyor

08.08.2021
A+
A-

Sedat Peker, kendi deyimiyle suç örgütü üyesi yayınladığı videolarla ülkenin bir numaralı gündemi olurken, sosyal medyada iktidara karşı rekorlar kırmaya devam ediyor.

Uzun bir aradan sonra Sedat Peker, sosyal medya hesabından elli bölümden oluşan tweet paylaşarak yeniden ülkenin gündeminde yerini aldı. Peker’in gündeme getirdiği konular bilinen ama araştırılmayan konular.

Tweetlerin öncelikli konusu; eski AK Parti Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyon Başkanlığı yapmış, Covid19 yüzünden hayatını kaybeden Prof. Dr. Burhan Kuzu.

1 Kasım 2020 tarihinde İstanbul Medipol Mega Üniversite Hastanesinde vefat edene kadar Burhan Kuzu’nun hastanede olduğu basına hiç yansımadı. Fakat Burhan Kuzu’nun ismi İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ile anılmaya başlamıştı ve Kuzu Zindaşti’yi hukuktan kurtaran isim olarak ülke gündemindeydi.

Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun para ve kadın zaafları Sedat Peker’in son paylaşımlarında yeniden gündeme getirildi.

Burhan Kuzu, TBMM Anayasa Komisyonu başkanlığından sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı olmuştu ve siyaseten geri planda bırakılmıştı.

Kuzu, aktif siyasetin önemli isimlerindendi. Zindaşti olayından sonra kara para başta olmak üzere çok sayıda olayın içinde olduğu ve devlet tarafından takip edildiği ortaya çıkmıştı. Fakat Kuzu aleyhindeki hiçbir olaydan sorumlu tutulmadı, lakin ani ölümüyle aleyhindeki tüm suçlamalar da kapanmış oldu.

Burhan Kuzu’nun oğlu Süleyman Kuzu, babasının sağlığı ile vefatı konusu hakkında, “Babam 17 Ekim’de rahatsızlandı. Ateşi yükseldi. Bana ‘Oğlum ne olur ne olmaz, bir test yaptırayım’ dedi. Hastaneye gitti. Testler yapıldı, pozitif çıktı. Ateşi yükseliyordu. Tedaviye aldılar. Birkaç gün sonra kan değerleri iyice düşmeye başladı. İlaçlara vücudu cevap vermiyordu. Sitokin Fırtınası diye bir durumdan bahsetti doktorlar. Bağışıklık sisteminin sağlam hücrelere yönelik bir saldırısı şeklinde, bu her hastada olmuyormuş. Bir ara düzeldi kan değerleri. İyiye gitmeye başladı. Ama ikinci defa ‘Sitokin Fırtınası’ başlayınca bütün değerleri altüst oldu. Kan değerleri düştü, kurtarılamadı maalesef. İlk günden itibaren biz de süreci yakından takip ettik. Durumu ağırlaşmadan önce telefonla da görüşebiliyorduk. Babamın tedavi gördüğü hastane en güvendiğimiz hastane. O yüzden oraya gittik zaten. Babamın hastalık süreçleri gözümüzün önünde gerçekleşti. Yapılan her işlemle ilgili bilgilendiriliyorduk. Her şeyi yakından takip ettik. Bu konudaki bütün iddialar asılsızdır. Hiçbir kıymeti yok” açıklamasında bulunmuştu.

Gazeteci olarak yukarıdaki açıklamayı okuyunca ısmarlama bir açıklama olduğunu düşünüyorum ve soruyorum;

– Burhan Kuzu hastaneye ne zaman ve hangi sebepten yattı?

– Burhan Kuzu’nun otopsi raporunda ne yazıyor?

– Medyada yer almasını seven Kuzu’nun neden hastane fotoğrafı yok?

– 1 Kasım 2020 tarihinde İstanbul Medipol Mega Üniversite Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünde yüz değiştirme ameliyatı yapıldı mı?

– Kuzu’nun vefatından sonra üzerindeki resmi kayıtlarda ne gibi değişiklikler oldu?

– Kuzu hakkında bu kadar ağır ithamlar olmasına rağmen devlet neden mezarını açıp DNA testi yapmıyor?

Kuzu hakkında çok soru var ama cevap verecek devlet kurumu yok, şimdilik tabi….

Sedat Peker’in son paylaşımlarından sonra veya öncesinde muhalefet aynı tavır sergilemeye devam ediyor ve Peker’i görmezden geliyor.

Burhan Kuzu meselesinde ‘kara para neyin parası’ diye muhalefetten bir tek soru veya araştırma yok.

Yukarıda gündeme getirdiğim soruların cevaplarına bir milletvekili çok kolay ulaşabilir, lakin kimse ulaşmadı.

Daha önceden, “Muhalefetin Sedat Peker kompleksi” başlıklı yazı kaleme almıştım, şimdi de diyorum ki muhalefetin Sedat Peker kompleksi devam ediyor.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.