Anadolu16.com

Mızrak çuvala sığmadı!

31.03.2021
A+
A-

Adı Kürşat Ayvatoğlu; 1993 evliyalar şehri Kastamonu doğumlu bir Anadolu genci. O’nu ülke gündemine taşıyan doğduğu yerin maneviyatı değil, maneviyat söylemleriyle maneviyatsız hayat tarzı oldu.

AKP Genel Merkezi’nde büro personeli olarak çalıştığı zamanda lüks bir araç içinde uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla ABD’li ressam, film yapımcısı ve yayıncı Andy Warhol’un, “Herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacak” sözü gibi Kürşat Ayvatoğlu da sanırım hayaline kavuştu.

Zira lüks hayatını gösteren o kadar fotoğraf paylaşmış ki ama bir pudra şekeri benzetmesi meşhur olmaya yetti, hatta ilerisine geçti.

Kürşat Ayvatoğlu vakasını biraz araştırınca onu meşhur edenlerin çalıştığı camianın olduğunu görüyorsunuz. Her ne kadar şu anda davulu muhalefet çalıyor olsa da olayın çıkışı AK Parti Genel Merkezi.

Kürşat Ayvatoğlu, Kastamonu’da bir önceki belediye döneminde Kültür İşleri Müdür Vekili olarak herkesin tanıdığı bir isim ve yerel basından aldığımız bilgilere göre AK Parti’nin belediyeyi kaybetmesinde önemli bir neden olarak gösteriliyor, hatta dönemin MHP İl Başkanı, Kürşat Ayvatoğlu olayını gündeme taşıyınca görevden alınıyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerden sonra devreye giren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Kastamonu ve İzmir’de yapılan operasyonlarda dört kişi gözaltına alındı.

Başsavcılık, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında yürütülen soruşturma kapsamında sosyal medyada paylaşılan videoda yanında bulunduğu tespit edilen diğer şüpheliler; M.D, M.Y.M, D.O. ve U.K. hakkında başsavcılığımızca gözaltı talimatı verilmiş, şüphelilerden elde edilen bilgi ve yeni deliller çerçevesinde ise Hamza Kürşat Ayvatoğlu bugün sabah saatlerinde yeniden gözaltına alınarak hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 188 ve devamı maddeleri kapsamında soruşturma genişletilmiştir. Başsavcılığımızca tüm şüpheliler hakkında gerekli dijital incelemelerin tamamlanması ve diğer şüphelilerin yakalanması için ayrıca kolluğa ek gözaltı talimatı verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir” yazılı açıklamasında bulundu.

Kürşat, ilk gözaltına alındığında avukatının görüntülerde kokain değil, pudra şekeri çekiyor savunması kara mizah görülse de işin aslı; AK Parti Genel Merkezi’nde çalışıyor etiketinin kullanılması olduğu herkes tarafından biliniyor.

Fakat Kürşat Ayvatoğlu vakasının peşini bırakmayanlar yine aynı camiadan yakın arkadaşları oldu. Ayvatoğlu ikinci gözaltı kararından sonra çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile ev hapsine çarptırıldı, lakin davası devam ediyor.

Muhalefet bu kadar lüks hayat yaşayan Kürşat Ayvatoğlu’nun gelirinin nerden geldiğini soruyor. AK Parti cenahında ise parti içi hesaplaşmalar şimdilik Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ üzerinden yapılıyor.

Önemli soru ise Kürşat’ın üzerindeki mal varlığı kime ait?

Peki, sonuç ne olur?

Bu ülkede 15 dakikalığına ünlü olursunuz ama 15 saniye rezil olmazsınız.

Kürşat Ayvatoğlu da gençliğinin zaafını yaşayacak, tüm suçu üzerine alacak ve bu olay kısa sürede unutulacak.

Mızrak çuvala bu sefer sığmasa da mutlaka törpülenip sığacak konuma getirilecektir, fazla da kafaya takmamak lazım.

Olur böyle vakalar, sosyal medya hemen yakalar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.