Anadolu16.com

Üçüzler Künefe, Görükle’de açıldı

Üçüzler Künefe, Görükle’de açıldı
09.02.2024
A+
A-

Tatlı sektöründe verdiği hizmet ve kaliteli ürünleriyle öne çıkan Üçüzler Künefe, Görükle Atatürk Caddesi üzerinde hizmet vermeye başladı.

Turgut Türkmen ve Saim Türkmen’in ortaklığında tatlıseverlere hizmet vermeye başlayan işletmede, başta künefe, katmer ve dondurma olmak üzere birçok tatlı çeşidini tatmak mümkün.

Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmayı ilke edindiklerini belirten firma yetkilileri Turgut Türkmen ve Saim Türkmen, hijven, kaliteli malzeme, profesyonel ekip, satış sonrası hizmetten ise asla ödün vermediklerini sözlerine ekleyerek müşterilerini bu eşsiz lezzetten tatmaya davet ediyorlar.

GELENEKSEL BİR TATLI

Geleneksel Türk tatlıları arasında yer alan künefe; ince ince tel tel açıldıktan sonra bolca tereyağıyla harmanlanan tel kadayıflar, özel künefe peyniri olarak da bilinen tuzsuz peynir, ateşle temasında çıtır çıtır kızaran kadayıf telleri…

Tarifinde yer alan bunca güzellik sizce hangi tatlıda var?

Tabii ki şerbetli tatlıların en nefislerinden olan künefede!

Geleneksel olarak künefe, tuzsuz künefe peyniriyle birlikte kendi özel tepsisinde hazırlanır. Ateşin üzerinde yavaş yavaş döndürülerek pişen künefe, ters çevrilerek iki yanının da nar gibi kızarması sağlanır.

Afiyet olsun!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.