Anadolu16.com

TDSP Başkanı Şahin: Türklüğe karşı olanlar ayeti inkardadır

TDSP Başkanı Şahin: Türklüğe karşı olanlar ayeti inkardadır
12.09.2023
A+
A-

Türk Dünyası STK’lar Platformu Başkanı Serdar Şahin, Türklüğü yok etmek isteyenlerin alında İslam’ı anlayamamış, ayeti inkar eden gayrimüslim olduğunu söyledi.

Türk Dünyası STK’lar Platformu Başkanı Serdar Şahin’in açıklaması şöyle:

‘’Türklüğe karşı olanlar ayeti inkardadır. Türk veya başka milletten olup Türk milletini yok sayan veya düşmanlık besleyenler, Hucurat Suresi 13. ayeti inkar etmektedir.

Hucurat Suresi 13. Ayette, “Ey insanlar, şüphe yok ki biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık ve sizi, aşiretler ve kabileler haline getirdik tanışın diye; şüphe yok ki Allah katında sevabı en çok ve derecesi en yüce olanınız, en fazla çekineninizdir; şüphe yok ki Allah, her şeyi bilir, her şeyden haberdardır.” diye bahseder.

Türkler dünya üzerinde yaşayan bir kavimdir ve yaratanın kelamına karşı gelenler dinden çıkmaktadır.

Türklüğü yok etmek isteyenler, alında İslam’ı anlayamamış, ayeti inkar eden gayrimüslimlerdir. Kendilerini gayrimüslim görmeseler bile ayeti kabul etmediklerinden küfre girmiş olurlar ve İslam’a geçmek için tövbe edip şehadet getirmek zorundadırlar.

Türk olup Müslümanlığın gereği gibi kavmi kabul etmeyenler ise cahilliklerini ayeti inkar ederek sürdürdüklerini bilmelidirler. Ayet açıktır, yaratılan kavimleri yok saymak veya

şağılamak, hatta düşman olmak müslümanların anlayışı olamaz. Olsa olsa Türklüğe düşman olan düşman güçlerin tarafında duran Türk düşmanıdırlar. Kökü Türk olanlar ise müslümanlıktan çıktığı gibi, milletine (Kur’an da geçen Kavim kavramına karşı) hainlik yapan şeref yoksunlarıdır.

Eğer Kur’an’da Türklüğe karşı bir ayet yoksa ki yok, Türklüğü aşağılayan bir ayet varsa ki yok savunmaya devam edebilirler. Yoksa İslam’ı da anlayamamış bu cahiller, Türk düşmanlarını yanında duran hain olarak, Kuran’a karşı olduklarını unutmasınlar.

Bu yazıyı paylaşarak dağıtınız. Ümmetçiliğe, Türklüğe kurban ederek cennete gideceğini zanneden küfre düşmüş kardeşlerimizi uyaralım. En azından Kuran’ın ayetini yok sayıp şirke düşmelerini ve kafir olarak ölmelerini engelleyelim. Ayeti inkar etmekte ısrar eden, alim bile olsa Türklükle şereflenmemiş insan müsveddelerini de ellemeyin, Elçibey’in dediği gibi istemeyene zorla şeref verecek değiliz.’’

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.