Anadolu16.com

Sürücü kursu fiyatlarına dev zam!

Sürücü kursu fiyatlarına dev zam!
17.09.2023
A+
A-

Akaryakıttan, vergiye, gıdaya kadar hemen her ürüne ve her gün gelen zam, ehliyet kursu fiyatlarına da geliyor. Kurs fiyatlarının 2024 yılı için 20 bin TL’yi bulabileceği ifade edildi.

AKP’nin yıllarca süren ekonomi yönetimi ile enflasyon fırladı, döviz tırmandı, alım gücü düştü. Bunun üzerine zam haberlerinin de ardı arkası kesilmedi. Bir zam haberi de ehliyet kursları için geldi.

İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, 2024 yılı için fiyatların tüm harcamalar dahil 20 bin TL’yi bulacağını belirtti.

“MALİYETLERDE İNANILMAZ ARTIŞ”

Halk TV’nin haberine göre, yeni zamlara ilişkin İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, “Kursiyerler sınav güzergahında 14 direksiyon dersi almak zorunda. Ayrıca her bir dersin 50 dakika olması gerekiyor. Kursiyerlerin kullandıkları araçlar yoruluyor ve normalden 3 kata yakın yakıyor. Yedek parça maliyetlerimiz arttı. Araçlarımızda 1 yılda en az 3 defa debriyaj seti değişiyor. Bu sadece basit bir örnek. Diğerlerini saydığımızda karşımızda ciddi bir maliyet duruyor. Buna kızamayız eğitim süreci içerisinde bu çok normal. Ama maliyet inanılmaz artış oluyor” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.