Anadolu16.com

Osmangazi Belediyesi’nden Bursa’ya halk lokantası

Osmangazi Belediyesi’nden Bursa’ya halk lokantası
10.06.2024
A+
A-

Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın ilk halk lokantası olan Osmangazi Halk Lokantası’nın açılışını gerçekleştirdi.Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın ilk halk lokantası olan Osmangazi Halk Lokantası’nın açılış törenini Osmangazi Meydanı’nda düzenledi.

Açılış törenine Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın açılış töreninde konuşma gerçekleştirdi.

Aydın, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum ortada. Ekonomik sıkıntılar her geçen gün artarak vatandaşımızı boğmaya ve bayram önceside kendisini göstermeye devam ediyor. Emekli maaşının bırakın hayatta kalmayı nefes almayı zorlaştıracak bir durumda olması nedeniyle Osmangazi Belediyesi olarak onların yaşantısını bir nebze olsun rahatlatmak için bu hizmeti başlatıyoruz. Türkiye’de bunun örnekleri artarak çoğalıyoruz bizde bunu burada başlattık. Biz burada esnaf ile rekabet etmeyi amaçlamıyoruz, dar gelirli vatandaşlarımızın gıdaya ulaşmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şimdiden Kurban Bayramınızı da kutluyorum” şeklinde konuştu.

“TUİK YETKİLİLERİNE SESLENİYORUM”

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, “En önemli icraatlerden olan Osmangazi Halk Lokantısı’nın öncelikle Bursa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Osmangazi yöneticilerimizi yürekten kutluyorum. Sosyal belediyecilik anlayışı ile öncelikle vatandaşımızın derdini dert edeceğiz. Bugün yanlış enflasyon rakamlarıyla sürekli cebinden çalınan ve fakirleşen bir toplum yaratan iktidarın altında yaşamaya çalışan milletimize katkı sağlamak amacıyla bu hizmeti gerçekleştiriyoruz. Tasarruf tedbirleriyle yerel yönetimlere daha az iş yaptırılması dayatılıyor. TUİK yetkililere tekrardan sesleniyorum; elinizi vicdanınıza koyun ve doğru rakamları paylaşın” dedi.

KURDELE KESİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Halk Lokantası’nın açılışını gerçekleştirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.