Anadolu16.com

Hakemler maçlara çıkmayacak

Hakemler maçlara çıkmayacak
12.12.2023
A+
A-

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca’nın Halil Umut Meler’e yumruk atmasının ardından Süper Lig hakemleri maçlara çıkmama kararı aldı.

Süper Lig’de hakemler, Ankaragücü – Rizespor karşılaşmasında Halil Umut Meler’e yapılan saldırının ardından maçlara çıkmama kararı aldı. Ligde önümüzdeki hafta atama yapılmayacak.

BÜYÜKEKŞİ: BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e yumruk atmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu da harekete geçti. TFF Yönetim Kurulu, olağanüstü toplanma kararı aldı.

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bedelini ödeyecekler” dedi.

Mehmet Büyükekşi açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

– Acilen yönetim kurulumuzu toplantıya davet ettim. Her fırsatta hakemleri hedef gösteren, bunu yaparken de bu işin sonunun nereye gidebileceğini hesap edemeyen herkes bu olayı enine boyuna düşünsün.

– Türk futboluna utanç dolu bir yumruk atıldı. Bu olaya katılan herkes bedelini ödeyecek. Kimse, kimseye yumruk atamaz.

– Özellikle bir hakeme bunu yapamazlar. Çok üzgünüm. Detayları kamuoyu ile paylaşacağız.”

ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gündemi “Filistin” olan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, MKE Ankaragücü- Rizespor maçının hakemi Halil Umut Meler’e yönelik saldırıda sorumluluğu bulunanlar hakkında adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “MKE Ankaragücü- Çaykur Rizespor karşılaşmasının bitiminde maçın hakemi Halil Umut Meler’e yönelik saldırının gerçekleştiği olaylarda sorumluluğu bulunanlar hakkında gerekli adli soruşturma başlatılmıştır” dedi.

“SPOR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE GEREKLİ TALİMAT VERİLMİŞTİR”

Yeni bir paylaşım daha yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç şunları kaydetti: “MKE Ankaragücü- Çaykur Rizespor Trendyol Süper Lig müsabakası sonrası sahaya inerek maçın hakemine yönelik şiddet eylemine karışan tüm şüpheliler ile maç sonrası sahaya inen taraftarlar hakkında 6222 sayılı yasaya aykırılık ve kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama suçlarından 6222 S.Y. 17/1, TCK’nın 86/2-3 maddeleri gereğince Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmış olup tüm şüphelilerin tespit edilmesi ve mevcutlu olarak Başsavcılığımızda hazır edilmelerine yönelik Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğüne gerekli talimat verilmiştir. Soruşturmaya titizlikle devam edildiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.