Anadolu16.com

Evden Çıkmayın: Artarak Devam Edecek Tehlike Kapımızda!

Evden Çıkmayın: Artarak Devam Edecek Tehlike Kapımızda!
08.07.2024
A+
A-

Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava dalgası önümüzdeki günlerde de devam edecek. Meteoroloji uzmanları, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirtiyor. Ege ve Akdeniz’de sıcaklıklar 4 ila 6 derece arasında artacak.

YAĞIŞ UYARISI: ORTA VE DOĞU KARADENİZ, DOĞU ANADOLU

Meteoroloji, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde kısa süreli yağmur beklendiğini duyurdu. Özellikle bölgenin kuzey kesimlerinde yağış etkili olacak. Hava Tahmin Uzmanı Fatih Budak, bu bölgelerde yerel yağışların süreceğini ifade etti.

ÜÇ BÜYÜK İLDE HAVA DURUMU

Ankara, İstanbul ve İzmir için hava durumu raporu dikkat çekici. İstanbul’da yağış beklenmiyor, sıcaklık 33-34 derece olacak. Ankara’da salı ve çarşamba günleri yerel sağanak yağış bekleniyor. İzmir’de sıcaklık mevsim normallerinin 6-8 derece üzerinde olacak ve salı günü 42 dereceye ulaşacak.

UZMANLARDAN ÖNEMLİ UYARILAR

Meteoroloji uzmanları, yüksek sıcaklık nedeniyle özellikle yaşlılar, çocuklar, hamileler ve kronik hastalığı olanların öğle saatlerinde dışarı çıkmamalarını tavsiye ediyor. Sıcak hava dalgasının sağlık riskleri taşıdığını belirterek, vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini vurguluyorlar.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DİKKAT

Sıcak hava dalgasının etkisi önümüzdeki günlerde de sürecek. Vatandaşların, yüksek sıcaklıklar ve yerel yağışlar konusunda tedbirli olmaları önem taşıyor. Sağlık uzmanları, özellikle hassas grupların korunması gerektiğini ifade ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.