Anadolu16.com

Birgül Yıldız Günay’ın ‘REÇETE’si okurlarıyla buluştu

Birgül Yıldız Günay’ın ‘REÇETE’si okurlarıyla buluştu
31.12.2023
A+
A-

“REÇETE” gerçek mutluluğu hissetmek isteyenlere…

Mutlu olma duygusuna ulaşabilmenin giderek zorlaştığı bir dönemde, insanlarımızı tüm zorluklara rağmen o arzu edilen mutluluğa ulaşmanın yollarını göstermeye çalışan, çabalayan, cesaretlendiren ve umutlandıran bir çalışmanın ürünü bu kitap REÇETE..

***

Serbest mali müşavir ve siyasetçi Birgül Yıldız Günay’ın, ‘gerçek mutluluğu hissetmek isteyenlere’ mesajıyla kaleme aldığı ‘REÇETE’ kitabı okurlarıyla buluştu.

Günay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurduğu kitabı ‘REÇETE’ için, ”Ve bu haberi siz değerli sayfa/profil dostlarımla paylaşmaktan onur duyuyorum. Yaklaşık 10 yıl önce başladığım ve hedeflerim arasında yer alan kitabımı okuyucuyla buluşturmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans sahibi olan Birgül Yıldız Günay, ”REÇETE-1’in; çocuklarımıza, gençlerimize, her bir yüreğe, farkındalıklarımızın daha da artması yönünde, iyi gelmesini diliyorum.” dediği sosyal medya paylaşımı şöyle:

”Merhaba,

30 Aralık 2023 Cumartesi.

Benim için mucize bir gün.

Ve bu haberi siz değerli sayfa/profil dostlarımla paylaşmaktan onur duyuyorum.

Yaklaşık 10 yıl önce başladığım ve hedeflerim arasında yer alan kitabımı okuyucuyla buluşturmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.

Kitabın yazım süreci 2014 yılında başlamış olsa da, geçen süre zarfında tecrübe ve derslerime ilaveler yaptım. Uzunca bir süre kenarda bekledi, çünkü değer verdiğim diğer hedeflerim kitabın önüne geçmişti.

Doğduğum yıllarda iletişim araçlarının en kısır olduğu bir dönemden geliyor olsam da, geleceğe olan merakım hiç eksilmedi.

2012 yılında Sn. Prof. Dr. Erkan Işığıçok ve Cahit Günaydın hocalarımızın Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde verdikleri seminer sonrası blogspot ile başlamıştım yazmaya, internete merhaba diyerek. Sosyal medya hesaplarımda zaman zaman okuduğum ve ilgilendiğim kitapları da değerli dostlarımla paylaşmaktan büyük mutluluk duydum hep. Görev yaptığım kurumlarda kendi eğitimlerim kadar, çalışma arkadaşlarımın, dostlarımın da eğitimlerine, gelişimlerine önem vermeye çalıştım. Geçmişte yaşamak yerine, alacağımız dersler ile şimdi ve geleceğe odaklanmanın daha sağlıklı olacağını, ona göre pozisyon almak, ona göre eğitimlerimizi tamamlamak ve diğer bir tabir ile temeli sağlam atarak, katları temele göre çıkmak gerektiğine inandım. Misyonun, tutkuların, neleri sevdiğin, mesleğin, senin güçlü yanların, dünyanın neye ihtiyacı olduğu. Tüm bunların tek başına yeterli olmadığını da gördüm. Günümüzde insanlar anlaşılmak, değer görmek, fark edilmek istiyor. Mutlu ve huzurlu yaşamak istiyor. Uzun yıllar hem de sağlıklı da yaşamak istiyor. Donanımlı da olmak istiyor. Tüm bu istekler haklı, güzel istekler ancak kişilerin kendi karakter ve hatalarını aşamadıkları sürece ne çok önem arz ediyor, ne de uzun soluklu oluyor. Mutlu da olamıyor, huzurlu da, sağlıklı da. Hayatınıza kendinizi tanımakla başlamanızı; öncelikle düşüncelerinizi, duygularınızı ve davranışlarınızı kontrol edebilmenizi öneriyorum.

Bilim ve teknoloji ile birlikte; dengede yaşamanın, (zaman zaman korkutsa da gelecek, doğduğumuz andan itibaren pek çok bilgiyi öğrendiğimiz gibi, yeni bilgileri de kolayca öğrenebiliriz) bireysel ve toplumsal katkılarına inanan, yatayda büyümeye devam eden biri olarak, okuyacağınız kitap umarım size de, değerlerinize de iyi gelecek, küçük de olsa sizlerde bir farkındalık yaratacaktır. Her bir birikiminizi göz önüne alarak, uzmanlık alanlarına saygı duyarak, nasıl ışık olabilirim? diyorsanız eğer, sizlere de tavsiyem ”lütfen düşüncelerinizi, duygularınızı ve görüşlerinizi paylaşınız” olacaktır.

Bilinmeze olan merak ve heyecanımı, doyuramadığım öğrenme aşkımı motivasyon kaynağım haline getirdim. Hiç düşündünüz mü sizin motivasyon kaynağınız ne/neler?

REÇETE -1-‘in; çocuklarımıza, gençlerimize, her bir yüreğe, farkındalıklarımızın daha da artması yönünde, iyi gelmesini diliyorum.

Kitabın basımında emeklerini esirgemeyen Sentez Yayınevi sahibi Tekin Çanga Bey’e, grafiker Metehan’a, dizgide Kerime hanım’a ve ekipteki tüm canlara özellikle teşekkür etmek istiyorum.

”Bu yılın sonuna kadar çıkarmaz isen görüşmeyelim” diyerek olumlu baskı yapan, yaşamıma güç katan, destek olan hocalarım ve tüm dostlarıma da sonsuz teşekkür ederim.

Son olarak; REÇETE -1- kitabının hem BİREYSEL ve hem de TOPLUMSAL gelişimimize katkı sunmasını umut ediyorum.

Sevgilerimle.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.