Anadolu16.com

BBP lideri Destici’den Erdoğan’a emekli maaşı tepkisi…

BBP lideri Destici’den Erdoğan’a emekli maaşı tepkisi…
18.09.2023
A+
A-

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici: “Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Konya İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Destici, kongrede yaptığı konuşmada, emekli maaşlarını eleştirerek AKP’ye tepki gösterdi.

Destici, çalışanların maaşlarında düzensizlik olduğunu ifade ederek, “Biliyorsunuz son yıllarda bu maaşlarla, ücretlerde de bir düzensizlik meydana geldi. Ölçü bozuldu, ayar bozuldu. Bir bakıyorsunuz çok yüksek, bir bakıyorsun birisi çok aşağıda” dedi.

“EMEKLİLERİN MAĞDURİYETİ ORTADAN KALDIRILMALIDIR”

Emekli maaşlarına da zam yapılması gerektiğini belirten Destici, “Bunu aylardır söylüyorum. Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu’da bir laf var, ‘Atla deve değil’ ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit.

Neyin çalışması? Ha kademeli bir artış çalışması yapabilirsin. Ama şu yüzde 25’lik zammı hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

(ciddigazete.com)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.