Anadolu16.com

Zafer Partili Özbek’ten dikkat çeken video paylaşımı

Zafer Partili Özbek’ten dikkat çeken video paylaşımı
20.10.2022
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek’ten dikkat çeken video paylaşımı geldi.

Özellikle son yıllarda giderek artan kadın cinayetleri ile ilgili Zafer Partisi Genel Başkan yardımcısı Sevda Özbek’ten dikkat çeken bir video paylaşımı geldi.

Zafer Partisi Kadın, Çocuk, Aile Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek, yapılan paylaşımda “Her geçen gün artan kadın cinayetleriyle dünyadaki utanç sıralamasında üst sıralara yerleştik. Son 20 yılda kadını toplumdan dışlayıcı politikalar, kadın cinayetlerinin önemli bir sebebidir. Peki iktidar ne yapıyor; yarayı tedavi mi ediyor, enfeksiyonun yayılmasını mı sağlıyor?” ifadelerini kullandı.

Sevda Özbek yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye’nin gündemi her gün değişirken kadına yönelik şiddet, baskı ve katliamlar değişmiyor. Gün geçmiyor ki kadın cinayetine; kadının maruz kaldığı şiddete, mağduriyete rastlamayalım. Üstelik bunlar sadece medyaya yansıyanlar yani buz dağının görünen kısmı. Ülkemizde her ay ortalama 25 kadın öldürülüyor. Yaklaşık bir o kadarı da şüpheli şekilde yaşamını yitiriyor: Ya balkondan düşüyor ya karşıdan karşıya geçerken araba çarpıyor… Sebepleriyse, kadının boşanmak istemesi; çalışmak istemesi; temel insani haklarını kullanmak istemesi…

15 Ekim’de Elazığ’da bir günde üç kadın katledildi: Hüsniye Keskinbaş, Nadir Üstün tarafından öldürüldü. Vahide Duran, kardeşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Yasemin, kocası Yaşar tarafından silahla öldürüldü. Gözü dönmüş katil kızını da yaraladı.

14 Ekim’de Adana’da Bahar Torun, barışma teklifini reddettiği Burak Acar’ın tetiği çekmesiyle öldü. Katil Acar kaçtı. 15 Ekim’de Samsun’da İlklima Naz Akbörü sahilde başından vurulmuş halde ölü bulundu. 16 Ekim’de İstanbul Maltepe’de Kamil Hakan Karabulut, Nursel Bircan’ı çekiçle vurarak öldürdü.

İçimiz acıyor Soruyoruz: Hayattan vahşice koparılan Kadınların hesabını kim ödeyecek?

Her geçen gün artan kadın cinayetleriyle dünyadaki utanç sıralamasında üst sıralara yerleştik.

Özellikle son 20 yılda kadını küçümseyici, toplumdan dışlayıcı politikalar ve söylemler kadın cinayetlerinin önemli bir sebebidir.

Peki 20 yıllık iktidar ne yapıyor? Yarayı tedavi mi ediyor yoksa enfeksiyonun yayılmasına mı yol açıyor? Devleti yönetenler vatandaşlarının yaşam haklarını koruyamıyorsa tuzun koktuğu noktadayız demektir.

Kadınlarımız adalet sistemine güvenmediklerini dile getiriyorlar.

Katiller ise devlet otoritesinden çekinmiyor. Onlara bu cesareti veren nedir?

Zafer Partisi olarak amacımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek kadınlarımızı içine düştükleri toplumsal, ekonomik girdaptan kurtarmak; sosyal devlet anlayışını, eşitlik ilkelerini hayatın her alanında etkin hale getirmektir.

Biz kadınlar ölmek değil , yaşamak istiyoruz. Kararlıyız . Kazanacağız. Çünkü Biz Zaferiz!”

(medyasiyaset.com)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.