DOLAR 18,1054
EURO 18,2925
ALTIN 1021,5
BIST 3020,01
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa °C
Anadolu16.com

Süper Lig’de takımların harcama limitleri belli oldu

Süper Lig’de takımların harcama limitleri belli oldu
11.01.2022
A+
A-

Spor Toto Süper Lig’de yer alan kulüplerin 2021-2022 sezonu ikinci transfer ve tescil dönemi harcama limitleri belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, 2021-2022 sezonu Süper Lig takım harcama limitlerini ikinci transfer ve tescil dönemi ile ilgili olarak belirledi.

Kurul; yüzde 25 sapmayla Fenerbahçe için 667 milyon lira olarak belirlerken, Galatasaray’a 662, Beşiktaş’a 552 ve Trabzonspor’a 387 milyon lira harcama limiti verdi.

Süper Lig kulüplerinin harcama limitleri şöyle:

 Takım Harcama%25 Sapma
TakımlarLimiti TLDahil Tutar TL
1.Beşiktaş441.838.946552.298.683
2.Galatasaray529.655.675662.069.594
3.Fenerbahçe534.220.142667.775.177
4.Trabzonspor309.648.760387.060.950
5.Demir Grup Sivasspor147.639.765184.549.707
6.Atakaş Hatayspor190.837.741238.547.176
7.Aytemiz Alanyaspor157.804.279197.255.348
8.Fatih Karagümrük126.714.188158.392.736
9.Gaziantep FK189.880.341237.350.426
10.Göztepe110.545.038138.181.297
11.Konyaspor98.400.245123.000.306
12.Medipol Başakşehir180.561.241225.701.551
13.Çaykur Rizespor244.183.405305.229.257
14.Kasımpaşa110.713.696138.392.119
15. Yeni Malatyaspor94.127.963117.659.953
16.Antalyaspor109.813.999137.267.499
17.Kayserispor98.892.991123.616.239
18.Adana Demirspor176.510.844220.638.555
19.Giresunspor116.218.789145.273.486
20.Altay116.354.093145.442.616

Bu arada kulüplerin harcama limitleri harcama limitleri belirtilen gerekçelerle ve usullere göre Kulüp Lisans Kurulu tarafından artırılabilecek.

(AA)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.